Konuşmacılar

Speaker

ÖMER ÖMEROĞLU

İDE OKULLARI

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen bilişim entegratör firmasında Yazılım Yöneticisi olarak iş hayatına başladı. Yazılım yöneticisi olarak kurumda kullanılan ERP, CRM ve İş akışı uygulamalarında çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmalarındaki başarısından dolayı terfi alarak Proje Müdürü olarak görevine devam etti. 2006 ve 2007 yıllarında Türkiye’deki okullarda bilişim derslikleri kurulmasında on ilin proje yöneticiliğini yaptı.

2008 yılında Burdur mobese 2009 yılında Sakarya mobese projesinin başında görev aldı.

2010 yılında Türkiye’nin en büyük özel okul olan Doğa Kolejinde Bilişim Teknolojileri Müdürlüğü ve ardından Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörlüğü görevini sürdürdü. Doğa Kolejinde Intel, Turkcell, Apple gibi kurumlarla işbirlikleri gerçekleştirerek konsept okul çalışmalarını yürüttü. Microsoft ile İnnovative School anlaşmasını yaparak Türkiye’deki ilk Microsoft Showcase kampüsünü Tuzla’da açtı.

2014 yılında eğitimde yenilikçi çözümler konusunda CIO Magazine tarafından "Yılın CIO'su" seçildi.

2016 Şubat ayında Eğitim Teknolojileri Derneğinin kuruluşunda rol alarak ve yönetim kurulu görevini sürdürdü. Dernek çatısı altında 2016 ve 2018 yıllarında Türkiye’nin en büyük Teknoloji ve Eğitim Fuar (TEF) organizasyonun yönetiminde görev aldı.

2017 yılında Kurucu Genel Müdür Yardımcısı olarak ide okulları’nın kuruluşunda rol aldı. ide’de Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Departmanı, Finans, Mali işler ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak iş hayatına devam ediyor.

Ömer Ömeroğlu Türkiye Özel Okullar Birliği Teknoloji komisyonuna seçilmiş ve görevini halen sürdürmekte, evli ve üç çocuk babasıdır.